Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 1 Kolo

VÍTĚZSTVÍ POD TĚŽKOU VŮNÍ SLADU

 

Na první kolo krajské soutěže se nymburské béčko chystalo do Dobrovice. Tam už nás los zavál mnohokrát! Na náměstí jsme se dle Patrikových instrukcí dostavili za vyzvánění zvonů, takže včas. Věřící šli na mši a šachisté na zápas. My jsme zase věřili na vítězství a nejvíce věřil Patrik, protože tipoval 5:3 pro nás. Proč ne? Měli jsme solidní sestavu se dvěma áčkaři. Auta vzali dva Jiří – Sobotka a Všetečka. Cestou nás velmi zdržovaly nedělní úpravy silnic. První semafor za Nymburkem pouštěl rychle, ten druhý nás málem dostal do časové tísně ještě před utkáním. Ale do Dobrovice jsme se nakonec prodrali. Jakmile jsme vystoupili z auta, praštil nás do nosu těžký sladový odér. Na někoho snad to mohlo působit jako doping, ale většina posádky protáčela panenky. Inu, slavný nymburský cukrovar skončil činnost před více než dvaceti lety. Odvykli jsme si!

 

Teď bylo otázkou, čím nás ohromí soupeř z Dobrovice. Za béčko hostů nastoupil Radim Masák! Hodiny se ještě pořádně nerozeběhly a slavili jsme první remízu. Dohodli se na ní v kolegiálním duchu Radim Masák (náš kmenový hráč v cizích službách) a Patrik na první šachovnici. K čemu bratrovražedné souboje? Něco podobného se ve skromné tichosti přihodilo na páté desce, kde rychlý smír podepsali náš Kamil Macek a domácí Jan Kastner. Rozhodčí zápasu Petr Novotný přetočil čísla na výsledkové tabuli na souměrných 1:1. Netrvalo dlouho a Nymburk šel do vedení. Láďa Levinský na chvostu sestavy chytil dámu Pavola Kullače. Psychologická výhoda se přesunula na stranu hostů. Potom následovaly remízy: nejprve Jiřího Všetečky s Františkem Suchým a poté moje s duší domácího týmu a zároveň rozhodčím Petrem Novotným. Naše hra se nesla v duchu zavřené sicilské, jejíž uzavřenost jsme dodržovali natolik, že po dvaceti tazích jsme si nevzali ani jeden kámen. Zato jsem vzal rozum do hrsti a přijal remízu.

 

Dramata zhoustla na předních stolech, a tam se také upíraly zraky napjatých diváků. Na druhé desce jsme byli oslněni útočným ohňostrojem. Náš Ondřej Dlouhý získal na Ladislavu Chmelíkovi materiál i matový útok, soupeř v zoufalé situaci nenachází obranu a podkládá prapor. Zajásáme, ale vzápětí se situace opět zamíchá, když Jiří Sobotka podlehne v přijatém dámském gambitu mladé naději Josefu Rástočnému, je sníženo na 3:4. A tak pouze František Skokan na čtvrté desce může Dobrovici zachránit celkovou remízu. Souboj Žigmund-Skokan je opravdu skvostný. David vede po těžkých prohřešcích soupeře o věž, ale ten bojuje a hledá kličky. Přihlížející kolegové trnou a počítají v duchu varianty, chytají se za hlavu nebo s ní kroutí, někteří uznale pokyvují a věští brzké stětí domácího krále. Najednou hráč domácích obětuje v nouzi pěšce, David ho po dlouhém rozmýšlení bere (později tvrdí, že toto braní důkladně spočítal), následuje jeden tah, druhý a rozhodující úder a soupeř si spočítá, že už se mu nenabízí žádná protišance, máme vítězství v kapse! Rozhodčí Petr Novotný už ani nepřetáčí cifry a nahání Patrika, aby podepsal zápis. Protihráči nám tiše poblahopřejí a my opouštíme klubovnu. Venku nás opět překvapí zápach sladu, ale v tu chvíli už se jedná o libou vůni vítězství!

 

Bude to znít neuvěřitelně, ale Patrikův tip na 5:3 vyšel! Jeho kariéra bookmakera do dalších kol je zajištěna! Cestou domů už nám tolik nevadily semafory a úpravy silnic. Vymýšleli jsme sestavu na další kolo proti Kolínu. Někteří jedinci se těšili na analýzy v útulné a vytopené hospodě, ačkoli – kde máte dnes zaručeno, že se v hospodě topí? Snad nás ale neutopí Kolín příštím kole a modleme se, ať Patrik netipne kanára!

 

KS – B, 1. kolo, 18. 10. 2015

 

ŠK DOBROVICE B – ŠK DDM SOKOL NYMBURK B

 

MASÁK, Radim 1/2 TESAŘ, Patrik

CHMELÍK, Ladislav 0 – 1 DLOUHÝ, Ondřej

RÁSTOČNÝ, Josef 1 – 0 SOBOTKA, Jiří

SKOKAN, František 0 – 1 ŽIGMUND, David

KASTNER, Jan ½ - ½ MACEK, Kamil

SUCHÝ, František ½ - ½ VŠETEČKA, Jiří

NOVOTNÝ, Petr ½ - ½ MISAŘ, Aleš

KULLAČ, Pavol 0 – 1 LEVINSKÝ, Ladislav

 

3 – 5

 

Své postřehy zapsal Aleš MisařPartie:

  

 

TOPlist