Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 1 Kolo

Prohra za prohrou
Další zápas nás čekal v Lysé nad Labem......
Sestava měla po hodně omluvenkách díry, ale i tak byla docela dobrá..... Popravdě jsem měl v plánu taky nehrát, ale absence pár hráčů mě donutila hrát.

Zápas:
Jako první jsem začal prohrávat já, asi po půl hodině jsem si dost pozdě všiml toho, že ztrácím pěšce, a tak jsem se soustředil na obranu. Nabízel jsem třikrát remízu,ani jednou jsem nepochodil.... nakonec se soupeř rozhodl vrátit pěšce a po dalších chybách jsem získal další pěchy, a do koncovky jsem šel s třema pěšákama navíc.
Na druhém prkně seděl Miroslav Mates jeho partie byla dlouho vyrovnaná, což se každej den nevidí, ale díky tomu, že na dámském křídle neměl dostatečnou armádu, tak tam ztratil dva pěšce. Snažil se ještě o nějakou protihru která málem slavila úspěch, ale nakonec se ukázalo, že soupeř má trpělivost a dokázal vyhrát. 

Na třetí desce byla partie velmi zajímavá, ale krátká už v 10:50 soupeř nabídl našemu hráči remízu, a po poradě jsme se shodli, že to je asi nejlepší tah přijmout remízu.

 

Na čtvrté desce náš hráč Drtil soupeře a vypadalo to na konečnej výsledek 4:4, což by bylo docela slušný....
Ale co se nestalo Ládovi došel dech, několikrát přehlídl, že může dávat maty, schválně jestli je najdete bud v 31,32,33,35 tahu, a tak partie pokračovala až se soupeř dostal králem do svého hnízda, a tam už mu nic nehrozilo.

 

 

Na páté šachovnici jsem si blbě ofotil partiář, tak mám jen náznak partie :D. Milan přišel o pěšce ale držel dobrou pozici kterou jsem už nedokázal z mobilu přečíst . Partie byla ukončena remízou.

 


Na šesté desce Náš borec a oslavenec Tomáš Zima zničil soupeře tak, že se i partiář po zápase sám zničil takže tu posvátnou partii už nikdo nespatří.

 

 


 Na sedmé desce Martina zvolila obranu, kterou nakonec soupeř prolomil a nechytil se ani na patové hrozby, které jsem si taky blbě natočil, takže mám jen kousek partie :D

 

 

A na poslední desce byl Michal Křeček, kterej ještě za Céčko udělal zatim jen tři vajíčka tak snad za 14 dní jestli bude mít čas to napraví :D.
V parti blbě přišel o pěšce ale v 36 tahu mu soupeř daroval výhru ale Michal ji přehlídl a tak v koncovce bez pěšce prohrál.ŠK JOLY Lysá nad Labem F   TJ Sokol Nymburk C
Postupa Pavel (Z,V) 1972 0 - 1 1896 Tesař Patrik (Z,V,K)
Lažánek Jan (Z) 1947 1 - 0 1587 Mates Miroslav (Z)
Vajčner Jiří (Z,V) 1875 ½ - ½ 1699 Hučík Lukáš (Z)
Hejda Antonín 1811 1 - 0 1603 Levinský Ladislav (Z,ZK)
Durčák Patrik 1669 ½ - ½ 1464 Necid Milan
Košnář Rudolf 1607 0 - 1 1821 Zima Tomáš
Matuška Pavel 1561 1 - 0 1417 Škrabánková Martina
Kubíče Jakub 1452 1 - 0 1441 Křeček Michal
  5 : 3  

Za 14 Dní nás Čeká doma ČÁSLAV.......Sestavy pošlu 25.11.


Patrik Tesař
TOPlist