Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 2 Kolo

DO TŘETICE DAVIDOVA ŠIBENICE

  
Výprava do Zásmuk započala v půl deváté u DDM. Když jsme tam spolu s Davidem dorazili, všichni už čekali na pana Zimu, který nám zapůjčil svůj samohyb. Pan Zima nakonec dorazil a říkal, že nikdo kromě Davida nemůže jeho stroj řídit. Cestu jsme si našli na netu, ale nepočítali jsme, že pan Zima vlastně nemá dálniční známku, a tak nám nadiktoval cestu přes různé vesnice. Cesta, na začátku jasná, se ale pak začala komplikovat. Nejdřív jsme využili nápovědu „přítel na telefonu“ a pak navštívili rybník a vesnici Žabonosy. Udělali jsme pár otoček tam a zpět, ale do hracího sálu neboli do Nové hospody v Zásmukách jsme dorazili přesně v půl desaté s odhodláním zvítězit. 
 
Po 11 hodině to nevypadalo valně: 
Já zvolil několikrát špatnej plán a prohrával o dva pěchy, ale snažil jsem se to soupeři neulehčit. Láďa držel remizovou pozici, David byl totálně v kelu a soupeř mu pomalu navlékal oprátku, Hučík získal pěcha hned po 5 tahu a jako jediný vedl. Milan měl chaotickou pozici a soupeř mu dokonce říkal přes celý sál, že by to měl vzdát :D 
 
Po 13 hodině to bylo o něco lepší :D  
První vyhrál Milan – soupeř mu sám vlezl do matu! Já dle svého soupeře nesportovně prohrál, když jsem se nevzdal. Láďa měl dle soupeřů koncovku 5 proti 5 vyhranou, ale bylo to podle mě spíš remízové. Pak přišlo pár chybných propočtů a bylo to v kelu. Pak vyhrál Hučík v souboji dvou jeho střelců proti dvěma jízdám soka. Jeho střelci měli navrch a sejmuli jednoho jezdce zdarma, koncovku pak Hučík dotáhl v pohodě k vítězství. Nechal tím zase rozhodnutí na Davidovi. Ten už vyklouzl z kleští a prohrával jen o dva pěchy. Všichni se modlili za remis!

 
Ale co se nestalo! Během pár tahů soupeř odevzdal dva pěšce zadarmo a pak ještě David zakombinoval a náhle o pěšce vedl. Najednou se naopak protivníci modlili za remízu, a všichni tam hlásili, že je to remíza, a ať to dají za remízu. Tu měl David jasnou, když vyměnil poslední dva soupeřovy pěšce za jezdce a jemu zbyl jen střelec, který s pomocí krále chytal v pohodě dva pěchy na h a b sloupci Ale opět co se nestalo! Soupeř si sám navlékl oprátku a zahrál fatal error – výhra 3:2 byla doma!

Příští kolo hrajeme o první místo v tabulce s Českým Brodem C. Sestava ještě není známa.

Zapsal Patrik Tesař, (mírně upravil Aleš Misař)  
 
 

2. Kolo RS-D. Hráno 17. 11. 2013

2.4

10

Kostelec nad Č./lesy C

2,0 - 3,0

4

DDM Sokol Nymburk C

Rozhodčí Jíša Luboš

1

 

Pecák Ivan Z

1655

1 : 0

 

Tesař Patrik V,Z,K

1814

2

 

Jíša Luboš Z

1625

1 : 0

 

Levinský Ladislav V,Z,ZK

1613

3

 

Pácha Zdeněk Z

1609

0 : 1

 

Žigmund David Z

1534

4

 

Sedliak Michal Z,ZK

1000

0 : 1

 

Hučík Lukáš Z

1532

5

 

Mirkovič Miroslav

1336

0 : 1

 

Necid Milan

1434

 

 

TOPlist