Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 3 Kolo

Další vysněná výhra

 
Ve třetím kole regionálního přeboru nám měl Bakov stejně jako minule Dobrovice co oplácet. Vloni jsme je v devátém kole rozdrtili 6,5:1,5, ale tehdy byl daleko slabší než dnes.  Podle soupisek nás měl lehce sfouknout a v pohodě odjet domů. 
 
Naše sestava byla posílena o dva hráče z áčka Radima Masáka a Jirku Sobotku, ale na druhou stranu oslabena o Láďu Levinského a našeho zpravodajce Aleše Misaře. Soupeři přijeli téměř v kompletní sestavě, nejspíš si byli vědomi, že nejsme dle tabulky zase takoví saláti, a tak na nás poslali vše, co měli, aby nás smetli a neponechali nic náhodě.  
 
Po hodině to všude, až na Matěje, který měl o pěšce míň, bylo remízové. V další hodině Radim nabídl remízu, ale Tomáš Zima ji zamítl. Až po jedenácté hodině se začaly pozice vyjasňovat: Matěj na osmé desce získal figuru a dotáhl tak svoji partii k vítěztví  a náš tým šel do vedení, pak ovšem Karel podlehl svému soupeři a bylo srovnáno na 1:1. Na druhé desce byl Radim utlačován soupeřem a zdálo se, že přijde o střelce; tento střelec měl ale šíp smočený v jedu, soupeř si toho všiml a nebral ho. O tah později Radim nabídl remis, již soupeř bez otálení přijmul – 1,5:1,5. Na šesté šachovnici bojoval Lukáš se soupeřem, který měl zatím dvě nuly z předchozích zápasů, a i když měl trochu lepší pozici, přijal remízu. Stav 2:2 věštil dramatickou koncovku na posledních čtyřech hrajících šachovnicích. 
 
Po dvanácté hodině se na všech zbývajících šachovnicích děly zajímavé věci. Já hrál opatrně a na remízu a dostal jsem se do koncovky 7:7 na pěchy a každý s jedním jezdcem. Nabídl soupeři remízu v trošku lepší pozici a doufal, že ji soupeř přijme. Moc se mu nechtělo, ale nakonec kývl – stav 2,5:2,5. Jirka Všetečka měl divokou pozici, ale na rozdíl od soupeře časovou rezervu. Soupeř nakonec přijal nabídnutou remízu. Kupodivu jeden z jeho spoluhráčů po zběžné analýze prokázal, že by tam měl Jirka stejně věčný šach. Stav 3:3 a poslední dvě partie naznačovaly, že je vítězství na dosah. Jirka Sobotka bedlivě sledoval Tomášovu partii a prozřetelně nešel do žádných rizik. V pohodě uhrál důležitou remízu a přenechal rozhodnutí na Tomášovi za stavu 3,5:3,5.

 
Tomáš Zima ve složité remizové pozici zakombinoval a získal v koncovce pěšce na víc, ale i tak měl při zprávné hře soupeř zremizovat. Jenže poté chybně zakombinoval a Tomáš upaloval s králem a pěšcem až do dámy. Tím nám získal vysněné vítězství a další 3 body do tabulky. 
 
Příští kolo hrajeme v Sendražicích. To je hodně vyrovnané družstvo, jehož síla spočívá hlavně v zadních řadách. Snad se nám opět zadaří!!

Zapsal Patrik Tesař, Sokol Nymburk 
  

 
III. kolo RP-C, hráno 24. 11. 2013 

TJ Sokol Nymburk "B"                 -  Sokol Bakov nad Jizerou "B"

 
1       Tesař Patrik    1814    0,5:0,5    Záhorbenský Jaroslav    2122 
2       Masák Radim  970     0,5:0,5    Rigo Imrich     2033 
3       Sobotka Jiří    1923    0,5:0,5    Švejdar Luděk   2010 
4       Všetečka Jiří   1752    0,5:0,5   Garšic Petr     1936 
5       Zima Tomáš      1791    1:0           Vaníček Lukáš   1692 
6       Hučík Lukáš     1532    0,5:0,5    Nový Jaroslav   1702 
7       Hanuš Karel     1562     0:1               Kán Vojtěch     1664 
8       Škrabánek Matěj1512     1:0               Paldus Jan      1604

 
                                                   4,5:3,5 

TOPlist