Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 4 Kolo

Nejvetší letošní šance na body

 

TJ Sokol Nymburk B   Sokol Struhařov A
Tesař Patrik (Z, K) 1795F ½ - ½ 2024F Velík Jan (Z, ZK)
Sobotka Jiří (Z) 1921F ½ - ½ 2087F Gernert Otakar (Z, K)
Dudek Jaromír (Z) 1982F ½ - ½ 1999F Nosek Filip (Z, H)
Všetečka Jiří (Z) 1745N 0 - 1 2005F Soural Karel (Z)
Mates Miroslav (Z) 1606N 0 - 1 1862F Grečný Karol (Z)
Misař Aleš (Z) 1670N ½ - ½ 1864F Berg Antonín (Z)
Levinský Ladislav (ZK) 1644F ½ - ½ 1867F Tomíšek Petr
Žigmund David 1580N 1 - 0 1816F Borůvka Radim
  :  

Poslední zápas v roce 2014 nás čekal proti Struhařovu. Z naši ideální sestavy vypadli dva hráči co nezaznamenali letos porážku, Lukáše a Jirku Strouhu zachvátila chřipka, tak místo nich nastoupili Aleš a Láďa. Moje páteční analýza soupeře naznačovala těžkej náklep, byl to zatim náš nejtěžší soupeř.

Zápas uvedl náš rozhodčí David zvaný štístko, usadil účastníky zápasu a nezapomněl ani na kuřáky ale neřekl jestli za kouření bude kontumace či ne laugh.

Zápas započal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na prvních třech šachovnicích se ohlašovala jedna nabídka remízy za druhou, nejdřív ji nabídl Jaromír ale soupeř mu ji odmítl, pak ji nabídl Jirka Sobotka ale také nepochodil, další remíza byla nabídnuta mně po menším váhání jsem ji přijal a jako první přidal na naše konto nějakej půl bod. Další remízu přijal Jaromír a stav byl 1:1 pak nabídl remízu soupeř jirkovi na druhé šachovnici a po poradě ji také přijal, a stav byl 1,5:1,5 v dalším průběhu zápasu nabídl remízu Láďa na sedmé šachovnici, a soupeř ji také po poradě s kapitáme vzal stav byl 2:2. David zvaný štístko získal střelce zdarma a po pár tazích soupeř rezignoval a stav byl  3:2 a v duchu nám znělo : https://www.youtube.com/watch?v=Sg1y6ftNTq0
Poslední tři partie po Davidově výhře vypadali následovně : Aleš a Jirka Všetečka stáli na remízu a Mates měl o kvalitu méně ale asi po půl hodině hry byl Mates Vyhranej a Aleš přehlídl kombinaci a nevzal si pěšce zdarma a místo toho hrál pasivní tahy, které ho v časovce mohli stát konečnou remízu po soupeřově věčném šachu. Jirka stál furt na remízu ale soupeř ji několikrát odmítl a začal hrát přípravné tahy na kombinaci která se mu nakonec povedla a Jirka přišel o střelce zdarma, Jirka napsal cituji: (zkurvená časovka, jak jsem to v 27 tahu zkazil, tak zahrát něco normálního, tak mám převahu 1,5 nebo tak nějak, prostě už bych spíš drtil já jeho, nejsilnější soupeř, nejlepší partie, fakt velká škoda, minimálně na plichtu jsme jak já tak mačaft měli. Omlouvám se. Fakt mě to sere.). Mirek Mates nedokázal nakolikrát využít zaváhání soupeře a z jasně vyhrané pozice dělal čím dál horší a korunku tomu nasadil když zahrál Kg1 crying za což se omluvil cituji: (47.tah Kg1  to  prohrál ,-uvažoval jsem samozřejmě jít králem do centra ,což bylo vyhrávající ,ale -  už mi to nemyslelo ,přitom času jsem měl habaděj, omlouvám se za celkovou prohru ,mirek) A tak konečná prohra 3,5:4,5 a poslední místo v Tabulce.
A zde partie:


       

 

Patrik Tesař

TOPlist