Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 8 Kolo

PROVĚRKA V PENTAGONU

Čas: 9:33 SEČ
Místo: Nymburk, okresní město ve Středočeském kraji
Úkol:Sraz na Náměstí

Naše cesta do Pentagonu začala. Tento zápas byl velmi důležitý pro Poděbrady ale také pro nás, stačilo vyhrát a sestup už by nás minul ! Naše sestava byla oslabená o Vezíra, kterej buduje novou generaci šachistů. A tak musel hrát za naše Déčko (Děti), které vyhrálo 3:2 nad Lysou G.

Čas: 9:50 SEČ
Místo: Poděbrady, lázeňské město ve Středočeském kraji v okrese Nymburk
Úkol: Dostat se do Pentagonu

Do pentagonu vedli dvě cesty, jedna pomalá otočnými dveřmi a druhá rychlá dírou ve zdi většina týmu zvolila tu pomalejší. Na doporučení vrátného, že všichni chodí tou rychlejší, se našlo pár netrpělivejch hráčů kteří se nemohli dočkat a zvolili tu rychlejší.

Čas: 10:00 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol: Zahájení utkání
Stav:0:0

Rozhodčí usadil hráče, až na pár opozdilců domácích hráčů kteří dojíždějí vlakem mohli všichni začít hrát.
Poděbrady si moc dobře uvědomovali důležitost zápasu, a tak nasadili své nejlepší hráče a elově měli s přehledem vyhrát.15620-13845 = 1775  celkovej ELO rozdíl. Tedy měli hráče navíc !!!!!!!!!!!!!!!!!


Čas: 10:15 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol: Neprohrát Zápas
Stav:NBK 0,5,0,5 PDB

Jako první zremizoval Vlčák. Hned jak jeho soupeř přišel pozdravili se na hluko chodbě, zasedli k partii odehráli pár tahů a dali partii za remízu. Ostatní partie byli teprve v zahájení.....Čas: 11:20 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol: Neprohrát Zápas
Stav:NBK 0,5,1,5 PDB

Další parti dohrál Láďa. V kombinačně laděné partii stál Láďa docela pohodlně, ale co se nestalo soupeř vymyslel lepší proti kombinace a láďa přišel o věž a partie byla ztracená. V tuhle chvíli už Mates stál na prohru a ostatní partie byli tak trochu lepší pro soupeře. Proto přišla lavina nabízení remíz. Já Lukáš a Jirka Všetečka jsme je postupně nabízeli ale ani jeden nepochodil a tak se hrálo dál.


Čas: 12:35 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol: Neprohrát Zápas
Stav:NBK 0,5,3,5 PDB

Body na stranu soupeře přidali Jirka Všetečka na 4 šachovnici a Mirek Mates na 5 desce. A vidina alespon na bod se rychle rozplývala.
Na ostatních šachovnicích to bylo vachrlatý, jen Jirka Sobotka na druhé desce měl lepší pozici. Dále náš team leader štístko si svou pozici pomalu zhoršoval a prosil aby mohl nabídnout remízu což jsem zamítl. Bylo po obědě a diváci se začli scházet na obouch stranách.Čas: 13:26 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol: Neprohrát Zápas
Stav:NBK 1,5,3,5 PDB

První výhru v utkání jsme zaznamenali na druhé šachovnici, kde si náš Jirka vychutnával soupeře, ale než si ho mohl pořádně vychutnat tak soupeř kapituloval. A zbejvali poslední tři partie, třech nejmladších hráčů v utkání. Lukáš stál nepohodlně jak na šachovnici tak na hodinách a stejně na tom byl i Štístko, já si věřil že bych něměl stát hůř a hrál jsem směle dál .

 


Čas: 14:05 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol:
Neprohrát Zápas
Stav:NBK 1,5,4,5 PDB

 

Lukáš po drtivém soupeřově útoku udělal v časovce pár nepřesností které vedli k prohře a tak si Poděbrady připsali 3 body do tabulky. Davidův soupeř nepřijal remízu a hrál na výhru,já ve věžovce jsem cejtil že stojím lépe a tlačil se dál k výhře 


Čas: 14:45 SEČ
Místo:Pentagon
Úkol:
Neprohrát Zápas
Stav:NBK 3,5,4,5 PDB
Ve stejnou chvíli jsme spolu s davidem donutili oba soupeře aby se vzdali a tak jsem alespon vylepšili score a držíme  Říčany za sebou. Potřebujeme aby Říčany neudělali ani bod. Boj o záchranu pokračuje......

 


 

 TJ Bohemia Poděbrady A   TJ Sokol Nymburk B
Kaplan Daniel (Z, K) 2130F 0 - 1 1795F Tesař Patrik (Z, K)
Novák Václav (Z, ZK) 2027F 0 - 1 1921F Sobotka Jiří (Z)
Doležal Karel (Z) 2014F ½ - ½ 1982F Dudek Jaromír (Z)
Dlouhý Ondřej (Z, H) 1980F 1 - 0 1745N Všetečka Jiří (Z)
Doležal Jan (Z) 1968F 1 - 0 1606N Mates Miroslav (Z)
Rubeš Zdeněk (Z) 1853F 1 - 0 1644F Levinský Ladislav (ZK)
Dušek Richard (H) 1851F 0 - 1 1580N Žigmund David
Němeček Pavel 1797F 1 - 0 1572N Hučík Lukáš
  :  


Patrik

 

TOPlist