Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zpravodaj 6 Kolo

BENÁTKY SE PŘIJELY POTOPIT DO NYMBURKA

 

Nymburské céčko si po přestávce způsobené pauzou v 5. kole opět dopřálo zápas. Do nového roku jsme nastoupili plni ideálů a právě střetnutí s Benátkami nad Jizerou mělo být prověrkou, jak jsme připraveni je uskutečnit. Totéž si jistě říkali i hosté, takže třetí lednovou neděli vypukl nelítostný boj.

 

Tři členové sestavy trávili předešlou noc na maturitním plese, kde byli povzbudit maturujícího kolegu Kherlena, a trochu si také povyrazit. I přes návrat v pozdních nočních, respektive časných ranních hodinách se to ukázalo být jako dobrá příprava; všichni tři plesající mohli plesat i po partii. Pak už stačilo jen přihodit bod a půl. Možná i více!

 

Ještě než jsme zahájili, museli jsme najít podložku na rozviklaný stůl pana Strouhy. Při absenci Škrabánka a Dr. Vineckého poprvé za céčko nastoupil Michal Křeček, který se navrátil po velké pauze a začínal znovu od podlahy v základě éčka. Z áčkařů nás podpořil na druhé desce Radim Masák. V první půli pole jsme elově mírně zaostávali, v té druhé jsme dominovali. Tak kam se vychýlil jazýček bohyně Caissy?

 

Jak zápas postupoval, ukázalo se, že Nymburk zažívá výjimečný den. Dostali jsme se do vedení, které jsme udržovali, ba dokonce navyšovali. To zejména v letošní sezóně není častý úkaz. První díru do benátské gondoly udělal od plesu ještě rozcuchaný Tomáš Zima, když roznesl na kopytech hostujícího Ševce. Ten neskrýval rozhořčení a ještě chvíli po partii za stolem nevěřícně kroutil hlavou. Škoda že jsem toto bodové předtančení pořádně neviděl.

 

Patrik a Radim dovedli své partie brzy do remízových přístavů. Dobře naložený pan Strouha mezitím oloupal mandarinku a začal ji všem nabízet. Takto se má zachovat správný kustod, jenž se stará kolegům o přísun vitamínů! Nevím, kdo z nás si uzobl mandarinku, ale očividně to účinkovalo. Pan Strouha přemohl pana Sedlatého a do benátské gondoly pronikalo velké množství trpké vody, nakláněla se povážlivě. Na naší straně se trápil pouze Michal Křeček, který se v koncovce bránil bez dvou pěšců, ale nakonec musel položit svého krále. Láďa Levinský bojoval srdnatě s elově mírně silnějším Jaroslavem Černým. Znovu jsem odtud zaslechl opakované nabídky remízy, ale soupeř, vědom si stavu utkání, tvrdošíjně odmítal.

 

A co naše Štístko? Plesový David chodil sice jako mátoha a tvrdil, že by nejraději spal, ale v partii si proti slabšímu sokovi počínal aktivně a v závěru ji opět dotáhl, jak jinak, do vítězného konce.

 

Také já jsem byl v pokušení nabízet remízu. Pan Chytrý ve skandinávské obraně obětoval pěšce výměnou za smrtící baterii Sb7+Dd5 a toužil pomocí vzniklé matové hrozby na g2 vydobýt pro sebe výhodu. Po strašlivých komplikacích ve stylu westernového rodea, kdy jsem mimo jiné musel vrátit pěšce, se mi podařilo přežít až do hrubky soupeře (špatná výměna dam) a do vítězné koncovky s figurou navíc. Petr Chytrý zkoušel různé lsti a bojoval do poslední chvíle, naštěstí se mi povedlo vyvarovat chyby z únavy a vítězně jsem zasmečoval. Tohle mi potvrdí i Tomáš Zima, který mi namísto nervozity tentokrát přinesl štěstí. Dal jsem si tak předčasný dárek k narozeninám – pan Chytrý byl jeden z nesilnějších hráčů, jakého jsem kdy v ligové partii porazil. A když na závěr Láďa Levinský, ač bez pěšce, urval remízu na úkor pana Černého, mohl se Nymburk radovat z výsledku 5.5:2.5. Benátkám jsme tedy potopili hrdou gondolu, naštěstí ale mohly jet domů autem.

Láďova koncovka : devil


 

 

Nymburké céčko se vrátilo do poklidného středu tabulky RPB. V příštím kole se jedeme
 

Nymburké céčko se vrátilo do poklidného středu tabulky RPB. V příštím kole se jedeme s céčkem potýkat s lyským efkem, a aby té Lysé nebylo málo, jedeme tam už za týden s béčkem střetnout se s lyským éčkem. Co dodat závěrem? Myslete na nás, vy všichni příznivci, choďte v sobotu na plesy a noste mandarinky, ono už se to zúročí!

 

Zapsal a nezaspal Aleš Misař, Sokol Nymburk

 


DDM Sokol Nymburk C   Karbo Benátky n. J. A
Tesař Patrik (Z, V) 1848 ½ - ½ 2012 Žáček Zdeněk (Z)
Masák Radim (Z) 1965 ½ - ½ 1974 Jeřábek Jindřich (Z)
Misař Aleš (V) 1670 1 - 0 1914 Chytrý Petr (Z)
Levinský Ladislav (Z) 1600 ½ - ½ 1702 Černý Jaroslav (Z)
Strouha Jiří (Z) 1762 1 - 0 1578 Sedlatý Josef (Z)
Žigmund David (Z) 1580 1 - 0 1501 Urban Miroslav (Z)
Zima Tomáš 1782 1 - 0 1581 Švec Jiří
Křeček Michal 1000 0 - 1 1616 Šubrt Miroslav
  :  

 

TOPlist